Sluit spel X

Maak een reis rondom de Zuiderzee

Voor het Zuiderzeemuseum ontwikkelden we een permanente wisseltentoonstelling, waarbij het museum de komende jaren op een eenvoudige manier deelpresentaties kan veranderen. Dit maakt de tentoonstelling blijvend interessant, ook voor herhaalbezoekers.

Het Zuiderzeemuseum richt zich op uiteenlopende typen museumbezoekers, waaronder nadrukkelijk ook het ‘traditionele’ publiek van het buitenmuseum. De Reis rondom de Zuiderzee vertelt een cultuurhistorisch verhaal dat voor zowel jong als oud toegankelijk is, dankzij de interactieve opstellingen en persoonlijke verhalen. Zo kun je meedoen aan een kennisquiz, waarmee je spelenderwijs meer te weten komt over de Zuiderzee, zing je mee met Volendammers en doe je mee aan een tafelvoetbalwedstrijd tussen de ‘blauwen en de rooien’.

De topstukken worden gepresenteerd op verhogingen die lijken op steigers. De mix van materialen zorgt voor een moderne, karakteristieke uitstraling. Kwetsbare collectiestukken zijn te vervangen zonder dat kostbare ingrepen in het ontwerp nodig zijn, wat de tentoonstelling duurzaam maakt. Het invoegen van een andere Zuiderzeeplaats zal bovendien aanleiding vormen voor nieuwe publiciteit. Het museum laat met deze aanpak zien adequaat om te kunnen gaan met de inzet van objecten, financiën en een steeds vernieuwende presentatie voor het publiek.

Relatie

Zuiderzeemuseum

DOEL

Op een toegankelijke manier een cultuurhistorisch verhaal vertellen met handson-elementen

INVULLING

Een interactieve permanente wisseltentoonstelling waar de komende jaren eenvoudig variatie in aangebracht kan worden

THEMA

Zuiderzee

Projecten

Macht, 800 jaar Binnenhof
Fotografie: Kim Verkade & Gerrit Schreurs

Macht, 800 jaar Binnenhof

Ontmoet onze nieuwe minister-president!

In 'Macht, 800 jaar Binnenhof' beelden we 4 thema's in diverse media en met betekenisvolle collectie uit. En, vanuit allerlei perspectieven, onder andere de toekomst. Want: vanuit de toekomst zie je meer.

Van Imago naar Identiteit
Fotografie: Sake Elzinga

Van Imago naar Identiteit

‘Viva La Frida’ geeft een unieke inkijk in het leven van Frida Kahlo. Niet alleen concept en ontwerp van de tentoonstelling zijn van onze hand; ook de inleidende film, die op ons initiatief is toegevoegd.

Collectie met context
Fotografie: Moetwil en Van Dijk

Collectie met context

Voor én met Ecomare (Texel) ontwikkelden we de vaste tentoonstelling Wonderlijk Wad. Deze valt het beste te omschrijven als een ontdekkingstocht langs de Waddenzee waar we natuur(historische) collectie met science center trekjes tonen.